Haber

Cesedi tarladaki dolapta bulunan PERDELİ CİNAYETİNDE 2 zanlı yargıda

Onur Can Kaya (30) ve kendisine yardım ettiği iddia edilen nakliyeci EA (56), perdeci patronu Ümit Şahin’i (29) ahşap bir dolaba koyup açıkta bıraktıktan sonra tabancayla vurarak öldürdü. SAMSUN’un 19 Mayıs ilçesinde 30 bin liralık borcunu ödeyemediği için boş arazi. ) adliyeye sevk edildi.

Dün 19 Mayıs ilçesi Medrese Caddesi üzerindeki boş arazide bulunan ahşap dolaptan kötü koku geldiğini fark edenler polise haber verdi. Polis dolapta bir erkek cesedi buldu. Kimliği belirlenemeyen ceset, otopsi yapılmak üzere adli tıp kurumuna gönderildi. Cesedin Atakum ilçesindeki perdeci Ümit Şahin ile akraba olduğu belirlendi. Şahin’in yakınlarının 17 gün önce polise kayıp başvurusunda bulunduğu belirlendi.

SİTEDE YAKALANDI

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, dolabın bırakıldığı araziye çıkan yollardaki güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Görgü tanıklarının ifadesine başvuran polis, Ümit Şahin’in çalışanı Onur Can Kaya’nın kabineyi arazide bıraktığını belirledi. Cinayet zanlısı Kaya, olay yerinde çalışan polisleri gözetlerken yakalandı. Elleri kelepçelenerek ahşap dolabın bulunduğu yere getirilen Kaya, cinayeti itiraf etti. Olayla ilgili olarak nakliyeci EA de gözaltına alındı.

Onur Can Kaya’nın 30 bin lira borç aldığı işvereni Ümit Şahin’i iş yerinde tabancayla vurduğu ve tabancayı ahşap bir dolaba koyarak sakladığı belirlendi. Zanlının kokmaya başlayan cesedinin EA nakliyecisinin kamyonuna bindirilerek 19 Mayıs ilçesindeki evinin yakınındaki açık alana bırakıldığı belirtildi.

Emniyetteki sorguları tamamlanan iki zanlı adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu